Bez peněz nikdo neobstojí


Peníze jsou pochopitelně jenom papírky či kovová kolečka, případně nějaká ta virtuálně existující čísla na nějakých těch účtech, ale přesto po nich my lidé toužíme víc než po jakýchkoliv jiných papírcích či kouscích kovu, o něčem nehmotném už ani nemluvě. Jakmile vidíme peníze, rozzáří se nám oči, jakmile je máme, jsme spokojení. A jak jenom nejednou pro změnu vyhasne jiskra v našem oku, když vidíme, že už žádné vlastní peníze nevidíme!

Je tomu tak. A všichni víme, proč. Peníze jsou přece tím, co je v civilizované společnosti ceněné, ty jsou vyjádřením určité hodnoty, kterou můžeme kdykoliv vyměnit za cokoliv, co je nám potřeba. A kdo je má, ten může mít cokoliv, na co jenom pomyslí, na rozdíl od někoho, kdo penězi zrovna moc neoplývá nebo třeba tyto také postrádá.

polské zloté

Vzhledem k tomu, co pro nás lidi znamenají peníze, tedy tyto musíme mít. Nelze se bez nich obejít. Vyděláváme si je, a když to snad někdy není zvládnutelné, aspoň si je půjčujeme. Samozřejmě pokud najdeme někoho, kdo peníze má a půjčí nám je.

Někdy se tak v tíživé finanční situaci obracíme na banky. Od nich totiž odedávna očekáváme půjčky naprosto automaticky. Jenže právě tady se nejsnáze neuspěje. Banky půjčují jenom lidem bonitním, těm, kteří dostatečně zaručí jejich vrácení, a to především v podobě doložení žádoucně vysokých příjmů a čistých registrů dlužníků.

zlaté mince

A když nám to v bankách nevychází? Pak je nám víc než dobrým pomocníkem americká hypotéka https://www.hypoteka-bez-registru.net/americka_hypoteka/, která se u nebankovní společnosti získává mnohem snáze, než jak je tomu u bankovních půjček.

Kdo chce dostat takovou nebankovní hypotéku, musí mít vlastně jen nějaký nemovitý majetek a příjem, ze kterého lze splácet. A to je přece něco, co může nabídnout kdekdo z našinců. Klidně i ten, kdo nic jiného nemá, a tak by sotva se žádostí o půjčku uspěl jinde.