Firma bez sídla neexistuje

Rozhodli jste se, že si založíte svůj vlastní podnik a v tomto se vrhnete na podnikání? Proč by ne? Ale než se skutečně pustíte do zakládání svého soukromého podnikání, měli byste mít reálnou představu o tom, co všechno to bude obnášet. Abyste nebyli ničím zaskočeni a nakonec na to třeba zklamaně nerezignovali.

obchodní centrum

Založit si firmu totiž neznamená jenom přijít na nějaký úřad a vyplnit tam dejme tomu nějaké formuláře. Jistě, i to k tomu patří, jenže požadavků je tu přece jenom víc. A tím nemyslím jenom to, že byste měli také něco umět a mít podmínky pro vykonávání takové činnosti. Už na samotném počátku je totiž nutné mít také své firemní sídlo. Tedy objekt, ve kterém bude vaše firma úředně zaregistrována. Vyžaduje to zákon stejně jako realita, která v podnikání panuje, a tak byste měli dříve, než kontaktujete patřičné úřady, vědět i to, kde bude vaše firma sídlit.

Že si koupíte nějaký objekt a v tom si svůj podnik zaregistrujete? Proč ne? Jenže počítejte s tím, že jsou nemovitosti drahé. A ty podnikatelské zejména. Ceny jsou tu astronomické i u kdejaké barabizny, která se pro tento účel vlastně ani nehodí, protože by zákazníky místo přitahování odpuzovala, a o tom, na kolik vyjdou skutečně důstojná firemní sídla, ani nemluvě. A máte tolik peněz? Jste milionáři, abyste si pořídili dokonalý objekt na zvučné adrese?

nákupní prostory

Jestli ne, zapomeňte na koupi vlastního firemního sídla. Což ale neznamená, že byste měli rezignovat i na podnikání, které není bez takového sídla možné. Když totiž nemáte na sídlo vlastní, můžete využít i virtuální sídlo společnosti Praha. Tedy zaregistrovat si svůj podnik v objektu, který je nabízen pouze k tomu, aby zde zájemci o atraktivní firemní sídlo měli svou adresu a využívali i několik dalších nabízejících se služeb.

I když vám takové sídlo nebude patřit, bude vás reprezentovat a poskytne to, co je třeba. A díky tomu můžete začít podnikat kdykoliv.