Menstruace v 21. století


Menstruace je přirozený proces, kterým si každý měsíc prochází mnoho žen. Dívky začínají obvykle menstruovat v rozmezí 11až 15 let, a menstruace většinou ustává až s příchodem menopauzy, která se dostaví až kolem 55–65 let života ženy. Jak vidíte, menstruováním tedy ženy stráví podstatnou část svého života. Zatímco dříve byla menstruace něco, co je naprosté tabu, zakázaného, nesmělo se o ní prakticky mluvit a nikdo nesměl vědět, že dívka právě menstruuje, a to zejména muži, dnešní doba je mnohem otevřenější ke všemu, co se těchto přirozených věcí týká.

POMŮCKY

O menstruaci se více mluví a ve spojitosti s ní se probírají i vhodné hygienické pomůcky pro dívky. Jednou z věcí, která se dostala do popředí, jsou menstruační kalhotky. Menstruační kalhotky vypadají jako běžné kalhotky, ale s tím rozdílem, že na rozdíl od klasického spodního prádla obsahují několik vrstev navíc. Nejdůležitější je absorpční vrstva, která do sebe vsákne menstruační krev po dobu nošení. Další vrstva zabraňuje nepříjemnému zápachu. Kalhotky jsou nesmírně pohodlné na nošení, proto jsou u žen velmi oblíbené. Není s nimi žádná speciální práce, jednoduše je natáhnete a můžete fungovat tak, jak jste zvyklé.

menstruace

Z hygienických pomůcek navíc vychází menstruační kalhotky levně, jelikož sice ze začátku investujete do více kusů, ale pak už jediné, za co platíte, je voda, kterou používáte na jejich praní. A menstruační kalhotky můžete prát klidně s ostatním oblečením, takže vás vlastně jejich údržba nestojí skoro nic. U menstruačních kalhotek navíc není takový dopad na ekologii země, jako je tomu u jednorázových hygienických pomůcek, což určitě také stojí za pozornost. Situace se znečištěním planety je poměrně vážná a neměli bychom nad ní zavírat oči. Prvním krokem u vás může být právě to, že přestanete používat jednorázové menstruační pomůcky.