Pes pro rodiny s dětmi

Mít psa znamená nejen se radovat, ale především mít i celou řadu povinností. Vždycky je mnoho lidí, kteří si psa pořizují poprvé v životě. Někdo může tápat jak si psa vybrat a jakou péči mu věnovat. Při výběru psa je velmi důležité nepřecenit své síly a hlavně vybírat rozumem a ne podle toho jaký pes se vám líbí. Musíte vzít v potaz:

  • Časovou náročnost plemene
  • Náročnost na výcvik
  • Onemocnění kterým plemeno trpí
  • Vaše finance na péči
  • Zda máte nebo plánujete děti
  • Kde bydlíte

rozkošná akita

Toto a spousta dalších záležitostí by měla být určitě zohledněna ve vašem výběru psa. Pokud máte vybrané plemeno, vždy si o něm načtěte všechny možné informace a spojte se s chovatelem. Správný chovatel vám řekne zda je pro vás daný pes vhodný nebo ne. Koupit si psa na kterého nebudete mít čas nebo který vám dá najevo že na něho nestačíte, není dobrou volbou. Psa vždycky kupujte u chovatele, protože jedině tak máte jistotu, že pes pochází od předků s rodokmenem, je o něj postaráno po všech stránkách a netrpí žádnými nemocemi. Vždy si sjednejte schůzku a jeďte přímo do chovatelské stanice.

Zejména lidé s dětmi by měli výběru psa věnovat zvláštní pozornost. Koupě psa je závazek na několik let, a bohužel se často stává že u koupě lidé nepřemýšlí. Psi tak končí v útulcích v tom lepším případě. I tady můžete najít skvělé psa, ale pokud máte malé děti, neriskujte to. Nikdy nevíte čím si takový pes prošel.

akita inu

Jestli máte děti a i tak chcete psa, nejlepší volbou je akita inu štěně. Akity se přímo hodí k malým dětem, protože děti milují. Jsou čistotné, hravé a nepotřebují vás mít po boku tolik času jako jiná plemena. Akity se rychle učí a pokud si ji vyberete, rozhodně neuděláte chybu. Zamilují si ji i vaše děti, protože je přátelská, klidná ale hlavně dokáže ochránit celou rodinu. Neexperimentujte a vyberte sobě a hlavně vašim malým dětem toho nejlepšího psa.