Ušetřete si čas a namáhavé postupy při klíčení semen biomiskou


Biomisky versus PET láhve

Biomisky jsou plastové nádobky určené pro nakličování semínek. Mají řadu nesporných předností a jednou z nich je biologická nezávadnost. Vyplývá to z jejich samotného názvu, jde totiž o speciální polymethylmetakrylát, certifikovaný pro dlouhodobé potravinářské využití. Tím se tento plast odlišuje od obyčejného polyetylenu LDPE pro výrobu PET lahví. Každá PET láhev je určena pouze pro jednorázové využití – zakoupíte minerálku v plastové chvi, vypijete ji a láhev zdeformujete a odložíte do kontejneru s tříděným odpadem – takto výrobci uvažují a nepočítají s tím, že bychom tyto výrobky využívali dlouhodobě pro skladování tekutin. Samozřejmě, můžete je využít pro odstátou vodu k zalévání květin nebo pro rozlévání technických kapalin, např. v domácí dílně či v garáži. Časem se totiž z polyetylenu v průběhu jeho degradace uvolňují toxické látky a při klíčení semen bychom se s nimi zbytečně kontaminovali.
zelené fazolky

Další výhody

Více druhů semínek – do nádobek lze ukládat jakékoli druhy semen, která necháte vzejít současně, aniž by si vzájemně překážela. Můžete například svůj stůl obohatit cizrnou, pšenicí, fazolkami mungo a řeřichou, podle libovolné volby.
Jednoduchá údržba – po skončení klíčení se misky pouze opláchnou vlažnou vodou s příměsí saponátu. Některé lze také vkládat do myčky. Žádná abrazivní čistidla nejsou zapotřebí.
krabička na klíčení
Usnadnění procesu klíčení – výrobek je zhotoven tak, aby splňoval nároky na snadný pracovní postup a zvládly s ním pracovat i děti.
Úspora místa v kuchyni – nádobky se skládají na sebe, nikoli vedle sebe, tím pádem vám stačí jen malý prostor, kam je umístíte. Můžete klíčit současně velké množství semínek a nemusíte kvůli tomu zabrat celou plochu kuchyňské linky.
Design – atraktivní vzhled výrobku mu propůjčuje možnost být zajímavým bytovým doplňkem. Hodí se ke všem stylům kuchyní. Může být i součástí jídelního stolu, zvláště s odejmutým horním krytem.