Elektřinu potřebujemePochybuji, že byste nevěděli o tom, že existuje elektřina, a že byste nevěděli, k čemu nám tato je nebo aspoň může být dobrá. Elektřina už se stala natolik užívanou energií, že prostě sotva zavadíme o někoho, kdo by o ní u nás vůbec nic nevěděl. A museli bychom se ocitnout ve skutečně odlehlých a zaostalých končinách, abychom našli někoho, kdo se bez ní obejde, protože ji ani nezná. I u nás sice máme lidi, kteří se bez ní obejdou, ale jak si jistě lehce domyslíte, jde o někoho, kdo za ni neplatil nebo dejme tomu prodal elektrické vedení do sběru a tím se o onu energii sám připravil.

pracující elektrikář

Elektřina je běžná, a to proto, že ji máme zavedenou snad všude, kde ji jenom můžeme potřebovat. Naše země je natolik elektrifikovaná, že se před proudem pomalu nikde neukryjeme, vyjma volné přírody.

Ale abychom měli elektřinu k dispozici, potřebujeme elektrikáře. Tedy někoho, kdo nám ji uměl a umí zavést a kdo se nám stará o to, aby vše v přenosové soustavě fungovalo tak, jak to fungovat má. Bez toho by to nešlo. A tak má profesi elektrikář Praha východ stejně jako kterýkoliv jiný kout naší vlasti. A když potřebujeme údržbu nebo opravu toho všeho, co nám elektrický proud přivádí až domů, obracíme se právě na lidi této profese. Protože my sami vesměs dokážeme leda tak vyměnit žárovky nebo nahodit spadlý jistič. A to je jenom nepatrný zlomek toho všeho, co je k dodávkám a využívání elektřiny třeba.

elektrické zařízení

A když pak na to přijde, nezajišťuje nám takový elektrikář jenom to, co bezprostředně souvisí s elektřinou. Elektrikář toho umí mnohem víc. Ví, jak na automatizaci budov, elektronické zabezpečovací a požární systémy, evakuační rozhlasy, kamerové systémy, elektrotechniku a komunikační techniku, hromosvody a zemnění, zvládají měření a regulaci…

Prostě jsou to elektrikáři, díky nimž máme elektřinu. A měli bychom jim za to být vděční.