Údržba a servis počítačeBezproblémový provoz

Stolní počítače lidem běžně vydrží několik let, za předpokladu, že při pořízení mají dostatečnou výkonovou rezervu a budeme se k nim chovat rozumně. Jestliže hodláte zařízení zatěžovat naplno třeba hraním moderních her, tak je na místě zajistit nízké teploty komponentů, protože díky tomu zvýšíme životnost. Co se týče samotného používání, tak je třeba dávat pozor na viry, takže bychom měli dodržovat zásady bezpečného používání internetu.

psaní na klávesnici

Nejí na škodí stáhnout si nějaký účinný čistící programu, abychom odstranili nepořádek ze systému, což zajistí nějaké to zrychlení systému. Do pravidelné údržby rozhodně patří čištění od prachu, které by nemělo být prováděno štětečkem kvůli riziku poškození citlivých elektrických součástek, takže lepší je využít stlačeného vzduchu. Neměli bychom ani zapomenout na přepastování procesoru, což zajistí lepší styk s chladícím systémem a tím i nižší teploty.

Servis

I když se budeme o zařízení vzorově starat, tak může dojít k všemožným problémům. Naštěstí v době internetu můžeme najít mnoho návodu a když žádný nepomůže, tak jsou tu poradny. Pak jsou tu však závady, s kterými si běžný uživatel neporadí. Co se týče součástek, které odchází, tak jako první můžeme zmínit pevný disk, jehož životnost se udává kolem pěti let, přičemž samozřejmě záleží, jak moc se používá. Druhým takovým zařízením je zdroj, přičemž když odejde, tak bedna bude zcela bez odezvy, protože se stará o napájení všech komponentů.

bedna bez krytu

Jestliže takový problém nadejde, tak se nemusíte stresovat, protože stačí kontaktovat PC servis Beroun. Zde už si zařízení vezmou do parády, analyzují problém a opraví ho. I když se bude jednat o něco závažnějšího, tak oprava proběhne do 48 hodin. Zařízení tedy budete moci brzo používat zase naplno. Kdybyste do budoucna chtěli pořídit nějaké nové, tak i s tím Vám zde poradí.