Golf prima sport


Už jako malá holka jsem velice měla ráda sportovní aktivity. A když jsem potom už byla teenager, tak jsem objevila opravdové kouzlo golfu. A i když jsem kolikrát slyšela, že golf prý není vůbec žádný sport. To opravdu? Byla jsem docela v šoku, protože jsem nedokázala pochopit důvod, proč by golf nemohl být sport. A když jsem nad tím tak uvažovala, tak vlastně i šachy jsou řazené mezi sporty. Když se pořádá třeba například i sportovní utkání čehokoliv, tak to může znamenat, že je tam také soutěž v šachu. Ale abych se vrátila ke golfu. Golf jsem poznala už v deváté třídě.

Golf mě baví.

A sice jsem ho ještě nehrála tak úplně závodně, jako nyní, ale už dobře jsem ho uměla hrát. Golf jsem si zamilovala také kvůli tomu, že naše paní učitelka na základní škole ho velice často hrála. A jednou se stalo, když jsem jela s rodinou na výlet, tak jsem tam viděla právě na golfovém hřišti paní učitelku. Ale nedalo mi to. A šla jsem za ní, bych ji pozdravila. A potom to dalo rychlý spád, že jsem si párkrát jenom zkoušela hůlkou trefit jamku. A musím uznat, že mě to opravdu hodně chytlo. Golf se stal pro mě opravdovou závislostí a vážně mě to bavilo. Takže když jsem to potom řekla svým rodičům, že bych chtěla chodit do kroužku golfu, tak mi ze začátku řekli, že to je velice drahé.

Green, golfový trávník.

Nakonec to nedopadlo tak, že jsem golf nakonec opravdu začala hrát a nyní ho hrají už patnáct let. Musím uznat, že jsem vyhrála také čtyři opravdu prestižní soutěže. A jsem ráda, že jsem golf začala vůbec hrát. Dokážu se tím opravdu perfektně uživit. A navíc dělám takovou práci, která mě opravdu hodně baví a nepřestane mě jenom tak zajímat. Nyní mám už i já pětileté dítě a docela dobře ovládá také golf, takže předpokládám, že moje dítě půjde v mých šlépějích. A jakému sportu dáváte vy přednost? Máte ve svém okolí nějaké golfové hřiště? Je to fakt zábava!