Kde si můžete půjčit?Není vyloučené, že jste právě ve finanční tísni. Poslední doba nám moc nepřeje, ceny jsou docela vysoké, zatímco naše příjmy zrovna moc nerostou, pokud vůbec rostou, a tak bych se nedivil, kdybyste to zrovna nezvládali.

Ale i když to zvládáte, i když vám vaše příjmy na uhrazení všech výdajů stačí, nepolevujte v bdělosti. Jednoho dne se to může změnit, a to i k horšímu. Co vy víte, kdy o své příjmy přijdete nebo kdy vám někdo naúčtuje něco, s čím jste nepočítali! A pak může být zle i vám.

Nikdo prostě nemá svoji solventnost stoprocentně zaručenou. Každý se může nějak do potíží dostat. A jak z nich potom ven?

spousta peněz

Kdyby nestačilo utáhnout si opasek a zredukovat výdaje na naprosté minimum, zbývá už jenom jediné řešení. Ano, půjčka. Někdy si prostě my lidé musíme pomoci i tak, že se u někoho zadlužíme, jenom abychom měli na své výdaje potřebné finanční prostředky. A můžeme mluvit o štěstí, že se u nás nabízejí půjčky. A že jich je dost široká škála na to, abychom si z nich mohli vybírat.

Jenže vybírat si mohou pochopitelně jen bonitní lidé. Tedy ti, kteří jsou schopni dokázat, že budou bez problémů splácet. A tak je dost lidí, kteří se o půjčky ucházejí marně. Mají malé příjmy, mají záznamy v registrech dlužníků, a to často znemožní získání bankovní půjčky.

eura bankovky

Ovšem kromě bankovních půjček tu jsou i nebankovní hypotéky. A i když všechny jiné půjčky zklamou, nebankovní hypotéka ne. Tedy pokud se zájemce o ni dokáže za její získání zaručit zástavou nemovitosti. Když totiž někdo nabídne nemovitost jako zástavu, dává tím jistotu, že nebude-li zodpovědně splácet, může se nebankovní společnost odškodnit jejím prodejem. Což zaručuje vrácení peněz, a tudíž umožňuje pomoc i těm, jimž by možná jinak pomoci nebylo.

O nebankovních hypotékách byste tedy měli vědět, že existují. A měli byste vědět, kde se o ně ucházet. Protože kdo ví, co vám ještě osud nachystá. A štěstí přeje připraveným.