Klid doma


Vždycky jsem si říkala, že je nejlepší pěstovat úplně všude dobré vztahy. Opravdu není dobré, když třeba někde jste a potom máte špatné vztahy. A nejhorší, co je, tak pokud máte špatné vztahy v rodině. A já jsem to zažila opravdu dvakrát a musím uznat, že je to velká nuda a také velice obtížné to potom všechno napravit. Protože já jsem vždycky byla zastáncem toho, že lidé by se neměli vůbec hádat. Vždyť když to tak vezmete, tak na co jsou hádky? Proč se lidé stále hádají? Přišlo mi to úplně zbytečné a také smutné. Protože jsem měla kolikrát špatné neshody a svým otcem.

Klid doma je na prvním místě.

Také se svým bratrem, takže vím, že je to velice smutné a také nešťastné. Byla jsem pro to nakonec ráda, když jsme si potom s bratrem a s otcem podali ruce a řekli jsme si, že už se hádat nebudeme, že to je jenom pro malé děti. Myslím si, že kdyby se lidé nehádali vůbec, tak by byl svět o mnoho lepší a krásnější, protože hádky jsou jedině špatné. Co lidé vlastně vidí na hádkách? Samozřejmě, že když je v rodině dusno a jsou tam takové napjaté vztahy, tak je lepší si vzduch tím, že si všichni řeknou své argumenty. Anebo se pohádají, což je také možnost. A to se mi právě nelíbí.

Mám ráda klid a pohodu.

Proto jsem opravdu ráda, že jsme si to doma už hodně vyjasnili. Takže jsem si také řekla, že nejlepší bude, když třeba už si budeme říkat věci na rovinu anebo také budeme brát argumenty někoho jiného v potaz a dáme jim také za pravdu. A uvědomila jsem si, že nejlepší také bude, když si lidé uvědomí, že existují také kompromisy. Sice kompromisy nejsou vždy výhodné, ale někdy jsou lidé, kteří nemají rádi kompromisy a stále si raději stojí za svou pravdu a za svým názorem, což není vždy ideální, jenomže potom se můžou rodinné anebo přátelské vztahy tak rozšířit a znepřátelit, že to potom bude velice smutné a také složité to dávat do kupy.