Lepší mobil


Vždycky jsem si říkala, že nejlepší bude, když informační technologie anebo technika bude opravdu dostupná pro všechny. Protože mě navíc opravdu hodně vadilo, že některá technika je opravdu tak moc drahá, že bohužel si to nemůže dovolit skoro nikdo. A také vzpomínám, že na základní škole, jsem já byla jediná se svým bratrem ve škole, kteří jsme neměli doma počítač. Docela jsem se styděla. A vůbec jsme ani nevěděli, co to třeba znamená mobilní telefon. Možná tohle tak trochu přeháním, protože jsem samozřejmě věděla, co to znamená mobilní telefon, ale jistě mě chápete, jak jsem to myslela.

Už mám lepší mobil.

Ale abych se přiznala, tak ještě ve svých devíti letech jsem tento mobil vůbec neměla v ruce. A opravdu hodně mě to mrzelo a vadilo mě to, protože se mě a bratrovi ve škole úplně skoro všichni smáli. Opravdu hodně nás to mrzelo, že takováto technika je pro nás absolutně nedostupná a velice dráha. Proč jsou skvělé věci tak moc drahé? To je jenom pro vyvolené? Nakonec to všechno dopadlo tak, že jsem od svého otce dostala k narozeninám takový starší mobilní telefon. Sice jsem byla velice ráda, ale zase to bylo takový zastaralý model, a tak zvaná cihla, že jsem přece nemohla tohle ukázat svým spolužákům.

Technika je složitá.

Takže jsem udělala radost z této techniky jenom na oko, protože jsem se opravdu za tento mobilní telefon styděla, ale otci jsem to samozřejmě neřekla. Můj bratr doktora potom také mobilní telefon, který už byl lepší. Protože tento telefon už měl fotoaparát, takže bratr byl z tohoto opravdu moc nadšený. A mě to také těšilo za mého bratra, protože alespoň bratrovi se splnil sen, zatímco mě ne. Ale věřím, že postupem času už se to uklidní. A nyní, když už mám zaměstnání, tak jsem si pořídila opravdu špičkovou techniku. A tak mám opravdu skvělý notebook a také počítač a také mobilní telefon podle poslední módy. Docela si dávám záležet na tom, jakou techniku používám, protože mě to moc baví.