Proč je kultura tak důležitá?

Kultura je všude kolem nás. Kultura má nejrůznější definice, ovšem většina lidí ji vnímá jako tvůrčí činnost ostatních lidí, například umění, divadlo, literatura, hudba a podobně. Některým lidem kultura nic moc neříká, alespoň si to myslí. Ale pravda je, že kultura je všude kolem nás. Kulturou žijeme a obklopuje nás. Pokud si přečtete nějakou knížku, už se zabýváte kulturou. A opravdu nemusíte číst klasickou literaturu, jakákoliv kniha se dá považovat za kulturu. Nebo taková hudba. Kdo z nás nemiluje hudbu Rozhlédněte se, když půjdete po městě, kolik lidí má v uších sluchátka. Je jich hodně. I hudba je důležitou součástí kultury, a opět nemusíte poslouchat klasickou hudbu č filharmonii, abyste měli pocit, že se kulturně obohacujete.

balet

Co ale udělat, abyste neztratili kulturní přehled? Jak se více kulturně vzdělávat? Snažte se si ve svém životě vyhradit nějaký čas, kdy se budete kultuře věnovat. Zajděte si občas třeba do kina, na nový film, či a nějakou starou klasiku, kterou kina občas znovu dávají. Zajděte si někdy na koncert. Pokud se vám nechce utrácet příliš peněz, nemusí to být zrovna koncert nějaké zahraniční hvězdy, kdy jsou lístky většinou drahé. Může to být i koncert nějaké místní kapely, koncert orchestru nebo si zajděte třeba na živý přenos koncertu do kina, pokud máte možnost.

koncert

Velkou součástí kultury je divadlo. Sice lidé žijící v Praze, Brně nebo Ostravě, mají určitě více možností navštívit divadlo, než lidé, kteří žijí v menších městech, ale dnes už existují i zájezdová divadla, například zájezdové divadlo Bubble music. V divadle si můžete vychutnat nejen klasické divadelní představení, ale divadla nabízí i představení v podobě činohry, operety nebo muzikálu. Do divadla si můžete zajít i na skvělý balet či jiné taneční představení. Kulturou se můžete obohacovat různě.