Užijte si bosonohou chůzi i v ziměTaké rádi chodíte v létě naboso? Je to velmi příjemné i zdravé a hlavně nesmírně pohodlné. Neřešíte žádné svírání nohou v nepohodlných botách, otlaky a puchýře, a dopřejete si maximální volnost. Je to podobné, jako lehký letní oděv, kdy konečně odložíte těžký zimní kabát a namísto něj obléknete jen nátělník a šortky. Dopřát si chůzi naboso ovšem můžete i v zimě. Sice ne venku, ale pouze doma, ovšem i tak to bude příjemné. Podmínkou je ale instalace podlahového vytápění v suchém systému.

práce na notebooku

Příprava pokrmů – je-li podlahové topení nainstalováno v kuchyni pod dlažbou nebo plovoucí podlahou, bude mnohem bezpečnější chodit tu zcela naboso, protože ponožky rády na tomto povrchu podkluzují, ale bosá chodidla ne. Budou se vám tu snáze připravovat jakékoli pokrmy a nápoje.

Ranní vstávání – také nesnášíte ranní probouzení s budíkem? Pokud se k tomu ještě připojí bosonohé tlapkání z ložnice do koupelny, kde je vysloveně ledová dlažba, je to opravdu vrchol a k té ranní nepohodě už tu zbývá jen ucpaný záchod.

bosonohá dívka

Noční návštěva toalety – kdo si potřebuje v noci občas odskočit na toaletu, a musí se projít po studené podlaze, je to další šok, který jen zvyšuje hladinu stresových hormonů v krevním oběhu. Máte to zapotřebí? Nebylo by tu lepší topení v podlaze?

Koupel – velmi podobné nepříjemnosti zažíváme tehdy, jestliže vystupujeme z vyhřáté vany nebo sprchového koutu na podlahu v koupelně. Pokud je ledová, což v zimě bývá, i když se doma topí radiátory, pak to dokáže pokazit dobrý pocit z koupele raz dva.

Návštěva – bosonohou chůzi po teplé podlaze ocení i vaše návštěva, a máte-li rádi dobrou recesi, můžete si nachystat na dlažbu do předsíně drobné oblázky, písek, větvičky či modřínové šišky a nabídnout návštěvě, aby se prošla po provizorním barefoot chodníku. Ve spojení s vyhřátou dlažbou to bude pro bosá chodidla vyslovený balzám.